Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Płoty drewniane

Płoty drewniane

Płoty drewniane to jeden ze sposobów na ogrodzenie działki, posesji lub ogrodu, są ozdobą naszych ogrodów i ochroną naszej prywatności. Płoty drewniane są rozwiązaniem szybkim w montażu, solidnym i estetycznym. Płoty i kratki drewniane stanowią naturalną i ekologiczną alternatywę dla ogrodzeń stalowych i murowanych. Chronią przed wiatrem i okiem sąsiada. Pasują do każdego ogrodu nadając mu niepowtarzalny i ciepły wygląd. Płoty i kratki drewniane w ogrodzie doskonale komponują się z innymi materiałami. Odpowiednio zabezpieczone płoty odwdzięczą nam się wieloletnią, bezproblemową eksploatacją. Posiadamy płoty lamelowe w ramie z kratką lub pełne, płoty plecione w ramie i inne.

Kratki drewniane są idealne do aranżacji ogrodów. Dyskretnie nas przysłaniają, tworzą miłą atmosferę i są oparciem dla roślin pnących. Kratki drewniane są dekoracją tradycyjnych jak i nowoczesnych ogrodów. Wyposażenie ogrodu w zabudowę z kratek w połączeniu z piękną roślinnością stworzą przyjazny klimat do odpoczynku na łonie natury. Posiadamy kratki proste lub z łukiem w różnych wymiarach i gęstościach.

Drewniane płoty lamelowe przeznaczone są do wizualnego rozdzielenia przestrzeni i osłonięcia obszarów  o odmiennej funkcjonalności. Płot lamelowy świetnie sprawdza się jako ogrodzenie osłaniające przed niepożądanymi spojrzeniami i zapewniające prywatność. Mogą być również wykorzystane do ochrony przed wiatrem. Płoty lamelowe w naszej ofercie to największa grupa płotów pod względem rozmiarów, kształtów jak i wypełnienia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Płoty wykonane są z drewna sosnowego, impregnowanego ciśnieniowo. Jest to grupa płotów najczęściej wybierana przez klientów. Ramy mają przekrój 44x44mm, listwy wypełniające 9x95mm i są ryflowane. W grupie tej występuje bardzo dużo różnych modeli i rozmiarów umożliwiając dużą ilość kombinacji i pozwalając zagospodarować nawet najtrudniejsze przestrzenie.

Trochę historii płotu: nazwa płot „grodza pleciona z chrustu” (XIV wiek), wywodzi się od słów pleć, plątać, gdyż pierwsze płoty, przynajmniej na obszarze Słowiańszczyzny i innych, tworzone były z gałęzi (chrustu) przewijanych poziomo między palikami. Płot najczęściej otaczał pastwisko, zrobiony był z pojedynczych drągów przybitych do kołków i nazywał się grodź, rzadziej ogrodzenie.

Bondex              Sadolin             Altax