Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Płoty drewniane

Płoty drewniane

Jednym ze sposobów na ogrodzenie działki, posesji lub ogrodu, będącym ozdobą naszych ogrodów i ochroną naszej prywatności są płoty drewniane. Dlatego są rozwiązaniem szybkim w montażu, solidnym i estetycznym. Płoty i kratki drewniane stanowią naturalną i ekologiczną alternatywę dla ogrodzeń stalowych i murowanych. Chronią przed wiatrem i okiem sąsiada. Pasują do każdego ogrodu i nadają mu niepowtarzalny i ciepły wygląd. Płoty i kratki drewniane w ogrodzie doskonale komponują się z innymi materiałami. Odpowiednio zabezpieczone płoty odwdzięczą nam się wieloletnią oraz bezproblemową eksploatacją. Wymagają opieki ale gwarantują satysfakcję. Posiadamy płoty lamelowe w ramie, z kratką lub pełne.

Kratki

Kratki drewniane są idealne do aranżacji ogrodów. Dyskretnie nas przysłaniają, tworzą miłą atmosferę ale są też oparciem dla roślin pnących. Kratki drewniane są dekoracją tradycyjnych jak i nowoczesnych ogrodów. Wyposażenie ogrodu w zabudowę z kratek w połączeniu z piękną roślinnością stworzą przyjazny klimat do odpoczynku na łonie natury. Posiadamy kratki proste lub z łukiem w różnych wymiarach i gęstościach.

Drewniane płoty lamelowe używa się do wizualnego rozdzielenia przestrzeni i osłonięcia obszarów  o odmiennej funkcjonalności ale też wykorzystuje się je do ochrony przed wiatrem. W związku z tym płot lamelowy świetnie sprawdza się jako ogrodzenie, które osłania przed niepożądanymi spojrzeniami i zapewnia prywatność.  Płoty lamelowe w naszej ofercie to największa grupa płotów pod względem rozmiarów, kształtów jak i wypełnienia, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Płoty produkuje się z drewna sosnowego, impregnowanego ciśnieniowo. Jest to grupa płotów najczęściej wybierana przez klientów. Ramy mają przekrój 44x44mm, listwy wypełniające 9x95mm i są ryflowane. W grupie tej występują różne modele i rozmiary, umożliwiają dużą ilość kombinacji więc pozwalają zagospodarować nawet najtrudniejsze przestrzenie.

Trochę historii płotu: nazwa płot „grodza pleciona z chrustu” (XIV wiek), i wywodzi się od słów pleć, plątać, ponieważ pierwsze płoty na obszarze Słowiańszczyzny i innych, tworzono z gałęzi oraz chrustu przewijanych poziomo między palikami. W istocie płot najczęściej otaczał pastwisko i zrobiony był z pojedynczych drągów przybitych do kołków i nazywał się grodź, rzadziej ogrodzenie.

Bondex              Sadolin             Altax