Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Pergole i donice

pergole i donice Dremar sklep Szczecin Pilchowo

Pergole i donice

Pergole

Pergole i donice drewniane są idealnym oparciem dla krzewów, kwiatów i innych roślin pnących. Pergole i donice, dzięki swojej lekkiej konstrukcji mogą stworzyć dowolne aranżacje, zakątki i przejścia. Bardzo popularną ich formą, montowaną na wejściach, są pergole – bramki różane, które również posiadamy. Pergole stosowane są w architekturze już od średniowiecza, a największą popularność słowo i sam obiekt zaczęło zyskiwać w pierwszej połowie XVII wieku w Anglii i Szkocji.

Samo określenie pochodzi ze starożytności i po łacinie brzmiało pergula. Początkowo były to bardziej długie tunele o podstawie budowanej z kamienia przykryte metalowymi bądź drewnianymi deskami. Były wystarczająco szerokie i wysokie aby dorosły człowiek mógł spokojnie pod nimi spacerować. Nad jego głową zaś rozpościerał się sufit z pnączy i kwiatów. Spadek zainteresowania przypada na przełom wieków XVIII i XIX wieku, ale jeszcze w XX popularne wśród wyższych sfer było stawianie kamiennych pergoli w swych ogrodach. Obecnie najbardziej popularne są pergole drewniane, raczej nieduże, przystosowane do montowania w ogrodach, na tarasach czy nawet niewielkich balkonach.

 

Trejaż drewniany pełni rolę przegrody oddzielającej poszczególne części ogrodu. Jest to konstrukcja złożona ze słupków oraz kratek o różnych kształtach zamontowanych między słupkami. Stanowi również podparcie dla roślin ogrodowych, pełni funkcję osłaniającą od wiatru i promieni słonecznych. Trejaż drewniany posiada lekką, ażurową konstrukcję, która zdobi nasz ogród.

Donice

Donice ogrodowe są elementem wyposażenia architektury ogrodowej. Idealnie komponują się z pergolami i trejażami. Są dekoracją i ozdobą każdego balkonu, tarasu i ogrodu. Donice ogrodowe występują w formie kwadratów, prostokątów i sześciokątów. Rośliny sadzone w donicach ogrodowych pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i tworzą ciepłą atmosferę zieleni. W naszej ofercie znajdziesz drewniane donice kwadratowe, sześciokątne, kwietniki podokienne oraz donice z kratką. Wszyscy staramy się dopracować nasz ogród do perfekcji – drewniane donice wybitnie to ułatwiają, gdyż naturalne drewno podkreśla urok roślin i nadaje idealny klimat do relaksu. Donice z przyjaznego i ciepłego w odbiorze drewna są idealnie wpasowującym się  elementem balkonu czy tarasu. Odporne na pleśń dzięki impregnacji ciśnieniowej preparatem nie zawierającym chromu.

Bondex              Sadolin             Altax