Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Płoty myśliwskie

płoty myśliwskie Dremar sklep drzewny Szczecin Pilchowo

Płoty myśliwskie

W naszej ofercie posiadamy także płoty myśliwskie. Wykonuje się je z półpalisady o średnicy 5-6 cm, wysokościach po rozciągnięciu 60-80-100-120 cm i długości po rozciągnięciu 250 cm.

Oferowane przez nas płoty myśliwskie są impregnowane środkiem Korasit CCON.

Płoty myśliwskie pozwalają ogrodzić posesję, wyodrębnić mniejszy obszar lub ochronić jego część przed zwierzętami. Są najtańszą i najprostszą metodą grodzenia terenu. Głównie wykorzystuje się je na ogródkach przydomowych, osiedlach mieszkaniowych lub innych terenach rekreacyjnych. Oferujemy też sztachety myśliwskie o szerokościach 5, 6, 7 cm i długościach do 250 cm oraz wbijane płotki ogrodowe z półpalików.

Wybór odpowiedniego rodzaju ogrodzenia domu ma kolosalne znaczenie. Wyznacza ono granicę działki, zapewnia poczucie bezpieczeństwa, tłumi hałas, chroni przed nieproszonymi gośćmi i ciekawskim okiem sąsiada. Właściwe ogrodzenie może dodatkowo podkreślić styl, w jakim urządzony został przydomowy ogród. W ogrodach urządzanych w stylu wiejskim bardzo chętnie stosuje się konstrukcje drewniane – niemal w każdym elemencie. Podobnie wygląda sprawa z ogrodzeniami. Zwłaszcza gród wiejski warto grodzić wszelkiego rodzaju płotami.

Ogród urządzany w stylu leśnym podobnie jak ogród naturalistyczny mocno harmonizuje z otoczeniem. W takim miejscu należy zbudować takie ogrodzenie, które nie będzie wyróżniało się zbytnio. Dobrą opcją jest budowa płotu myśliwskiego, który znakomicie współgra z powyższym stylem. Zwykle jest niższy od płotu sztachetowego. Jego wysokość wynosi 60-120 cm a szerokość przęseł 250 cm. Posiada duże prześwity. Rozwiązanie jednak ma zasadniczą wadę – nie chroni ogrodu przed zwierzyną – np.: gryzoniami. W ogrodach usytuowanych w lesie lub jego pobliżu może to mieć kluczowe znaczenie dla ochrony zieleni.

Montaż

Płoty myśliwskie montuje się poprzez przykręcenie do poziomych rygli (półpalisady 7×250 w ilości dwóch na przęsło – nie uwzględnione w komplecie- trzeba zakupić dodatkowo) a następnie za pomocą łączników kątowych i kompletu wkrętów do kantówek (słupków) zakotwiczonych w gruncie za pomocą odpowiednich kotew wbijanych/podstaw słupka lub stop słupka (wszystkie akcesoria również dostępne w naszym sklepie). Można również zainstalować konstrukcję w wersji ekonomicznej – przykręcić płotki i rygle do wbitych uprzednio w grunt palisad o śr. fi 8cm. Podaną wysokość płotka uzyskuje się po rozciągnięciu płotka na 250 cm długości. Zaletą płotków jest przystępna cena, łatwy i szybki montaż (demontaż), estetyczne i naturalne wykończenie, szeroki wybór rozmiarów ułatwiający optymalne wypełnienie przestrzeni.