Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Blaty i deski klejone

blaty i deski klejone parapety dremar sklep drzewny szczecin pilchowo

Blaty i deski klejone

Blaty i deski klejone oraz parapety

Blaty i deski klejone oraz parapety to wyroby naturalne i ekologiczne. Mają małą skłonność do wypaczania, zachowują swój kształt. Blaty klejone doskonale nadają się do produkcji m.in. parapetów, półek, stopni, mebli. Sprzedajemy parapety klejone sosnowe, bukowe, dębowe, jesionowe, które sprowadzamy na indywidualne zamówienie, po ustaleniu wymiaru. Blaty klejone posiadamy sosnowe i świerkowe o grubości 2 cm oraz w innych wymiarach na indywidualne zamówienie.

Klejonka to rodzaj płyty meblowej oraz kantówki i krawędziaki o różnym przekroju produkowane z drewna klejonego warstwowo na grubość stosowane w budownictwie i stolarce budowlanej. Klejonka produkowana jest z litego drewna gatunków liściastych lub iglastych. Płyta jest klejona na dwa sposoby: z lameli tarcicy litej (drewno klejone na szerokości) lub łączonej na mikrowczepy (drewno klejone na szerokości i długości). Produkcja płyt z mikrowczepami jest ekonomiczna (wyrób jest zawsze tańszy niż porównywalny z klejonki litej), a sama klejonka jest bardzo wytrzymała (mnogość połączeń klejowych sprawia, że charakteryzuje się większą wytrzymałością od klejonek z całych listew). W zakładach rzemieślniczych klejonkę wytwarza się tradycyjną metodą, czyli przez sklejanie elementów tarcicy za pomocą ścisków, natomiast w zakładach produkcyjnych płyty powstają poprzez prasowanie w specjalnych prasach hydraulicznych lub pneumatycznych.

Producenci płyt wytwarzają oprócz zwykłej klejonki jednowarstwowej również inne jej rodzaje, np. trójwarstwowe. W produkowanej płycie trójwarstwowej lamele (listwy) w poszczególnych warstwach są ułożone prostopadle do siebie. Płyta trójwarstwowa jest bardziej odporna na zmiany wilgotności, a przez to trwalsza od zwykłej płyty.

Klejonka, choć powstaje z tarcicy, jest wyrobem wobec niej komplementarnym. Klejonki są wyrobem całkowicie naturalnym, a więc ekologicznym. Ma przy tym wysokie walory użytkowe i estetyczne. Blaty klejone mają mniejszą skłonność do paczenia się, wyginania i pękania. Schody z klejonki nie trzeszczą pod stopami, a z upływem lat zachowają swój kształt.

Klejonki przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań domowych, wewnętrznych. Standardowo klejone są klejami oferującymi odporność spoiny klejowej na typowe użytkowanie, np. mycie podłóg, schodów, mebli.