Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Deski heblowane, kantówki, listwy

Deski heblowane, kantówki, listwy - Dremar sklep drzewny Szczecin Pilchowo

Deski heblowane, kantówki, listwy

Oferujemy różnego rodzaju deski heblowane, kantówki i listwy: przypodłogowe, cokołowe, płaskie, kątowe, obrazowe, ćwierćwałki i inne ozdobne.

Deski heblowane wykorzystywane są do architektury ogrodowej oraz wnętrz. Z desek heblowanych powstaje wiele rozmaitych konstrukcji, takich jak łóżka, półki, szafki i regały. Oferujemy deski czterostronnie heblowane, sosnowe, bezsęczne o grubości  2 cm i szerokości od 4-20 cm; świerkowe o grubości 1; 2; 3 cm i szerokości od 4-20 cm.

Kantówki to elementy konstrukcyjne pozwalające stworzyć dowolną konstrukcję jak również zrealizować własny projekt. Sprzedajemy kantówki świerkowe, sosnowe czterostronnie heblowane o różnych wymiarach. Od małych listewek 5x5mm do kantówek 100x50mm.

Kątowniki czyli Listwy kątowe to listwy wykończeniowe, w kształcie litery L, które służyć mogą np. przy montażu boazerii i podbitki we wnętrzach i w ogrodzie. Listwy kątowe sosnowe lub świerkowe, które oferujemy występują w wielu rozmiarach, równo i nierównoramienne. Od najmniejszych (wymiarów wewnętrznych) 15x15mm, 10x20mm do 65x65mm i 60x90mm.

Listwy przypodłogowe spełniają rolę maskownicy w miejscu styku podłogi ze ścianą. Są one idealnym wykończeniem podłóg drewnianych. Oferowane przez nas listwy przypodłogowe mają wzornictwo zarówno proste, nowoczesne jak i tradycyjne. Posiadamy listwy przypodłogowe i cokołowe sosnowe o wysokości do 10 cm. Lipowe i dębowe dostępne są na zamówienie.

Listwy płaskie i opaski drzwiowe nadają się do maskowania łączeń oraz jako wykończenie ościeżnic drzwiowych. Oprócz tego mają wiele różnych zastosowań w wykańczaniu i dekorowaniu pomieszczeń. Listwy płaskie sosnowe występują w szerokościach 2-10 cm. Opaski drzwiowe sosnowe są płaskie i w różnych wzorach o szerokości 5-10 cm.

Ćwierćwałki

Ćwierćwałki to listwy wykończeniowe, jak również ozdobno-dekoracyjne. Służą jako wykończenie przestrzeni przyokiennych, schodów, jako listwy przypodłogowe i narożnikowe. Sprzedajemy ćwierćwałki sosnowe o różnych profilach: gładkie, frezowane, wklęsłe i wypukłe, o szerokościach 1-4 cm. Wyżej wymienione deski heblowane, kantówki i listwy, to nie wszystko. W swojej ofercie posiadamy również inne listwy ozdobne i dekoracyjne.

Kantówka (inne używane nazwy: krawędziak, legar) czterostronnie strugana produkowana jest głównie z wysuszonego drewna świerkowego i sosnowego, jak również z innych rodzajów drewna: sosna, modrzew, buk, dąb oraz lipa. Stosowana jako element konstrukcyjny i montażowy wewnątrz i na zewnątrz budynków.  Z powodu różnorodności zastosowania tego asortymentu mamy do Państwa dyspozycji wiele różnych przekrojów. Od najmniejszego 0,5 x 0,5 cm (np. dla konstruktorów latawców) do 10 x 5 cm.

Bondex              Sadolin             Altax