Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Budy dla psów

budy dla psów Dremar sklep drzewny Szczecin Pilchowo

Budy dla psów

Budy dla psów stanowią ochronę naszych zwierząt i ozdobę ogrodu. Są zaprojektowane i zbudowane z myślą przede wszystkim o funkcjonalności, dlatego też oferowane przez nas budy dla psów mają demontowane dachy (kryte papą) umożliwiające łatwe i szybkie sprzątanie. Nasze psy też mogą pięknie, zdrowo i wygodnie mieszkać. Technologie opracowane dla ludzi równie dobrze sprawdzają się w przypadku bud dla psów.  Oferujemy budy dla psów nieocieplane oraz ocieplane wełną mineralną (ściany i podłogę). Budy dla psów są zabezpieczone impregnatem zewnętrznym, nawierzchniowym bez konieczności dodatkowej impregnacji. Budy dla psów występują w kilku wielkościach. Są odpowiednie dla małych, średnich i dużych psów. Nasze budy posiadają wejście z przodu lub z boku, występują również w wersjach przedłużonych z przegrodą i dwukomorowe.

Aby zapewnić optymalne warunki eksploatacyjne budę należy ustawić na klockach drewnianych, cegłach, kostce itp. wysokości około 10 centymetrów nad podłożem. Wskutek tego dno nie będzie spoczywało bezpośrednio na ziemi.  Zapewnia to cyrkulację powietrza i zapobiega chłonięciu wilgoci przez podłogę. Budy sprzedajemy w całości, ale ich konstrukcja umożliwia zakup w elementach do samodzielnego montażu. Pozwala to na samodzielny transport budy i montaż na miejscu. Przydaje się to w przypadku, gdy niemożliwe jest wniesienie budy w całości ze względu na gabaryty lub wąskie przejście.

Usytuowanie i wielkość budy

Właściwy rozwój fizyczny psa, podobnie jak wszystkich młodych zwierząt, zależy od wielu czynników, między innymi od odpowiedniego pomieszczenia, racjonalnego żywienia, dobrych warunków higienicznych itp. Buda powinna zapewniać psu należyty odpoczynek, chronić przed chłodem, opadami atmosferycznymi, wiatrem i nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Budę ustawiamy tak, aby jej otwór wejściowy skierować na południowy wschód (skąd najmniej wieją wiatry). Wielkość legowiska powinna w przybliżeniu odpowiadać wysokości i długości psa. Zmęczony pies wypoczywa w pozycji leżącej przeważnie z wyciągniętymi kończynami przednimi. Pies ogrzewa budę własnym ciałem i dlatego buda zbyt duża jest w zimie zimna. Z tego samego powodu wejście nie może być zbyt duże, musi jednak zapewnić możliwość swobodnego przejścia, w zależności od wielkości psa powinno mieć: szerokość około 17-30 cm i wysokości około 25-45 cm.

Bondex              Sadolin             Altax