Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Deski tarasowe

Deski tarasowe Dremar sklep Szczecin Pilchowo

Deski tarasowe

Deski tarasowe to naturalny i ekologiczny materiał na podłogi i do wielu innych zastosowań. Deski tarasowe sosnowe idealnie nadają się na tarasy, podesty czy zagrody przy restauracjach. Można z nich również budować schody, ogrodzenia, kwietniki, piaskownice i wiele innych projektów. Są doskonałą i o wiele tańszą alternatywą dla terakoty, gresu, kamienia oraz desek egzotycznych.

Posiadamy deski sosnowe, ryflowane o wymiarach 2,5-2,7 x 14,5 x 240-300 cm. Deski tarasowe są ciśnieniowo impregnowane. Do ich montażu posiadamy specjalne nierdzewne wkręty oraz legary podkładowe.

 

Drewno sosnowe stanowi jeden z najważniejszych materiałów w przemyśle drzewnym, budownictwie i meblarstwie. Jest łatwe w obróbce, sprężyste, o dobrej wytrzymałości mechanicznej. Niegdyś stosowane było jako materiał na słupy w energetyce, na stemple górnicze czy podkłady kolejowe. Powszechnie wykorzystywane jest w stolarstwie oraz do produkcji papieru, sklejki i wełny drzewnej.

Drewno sosny zwyczajnej jest odpowiednie na okleiny wewnętrzne, na stolarkę okienną i drzwiową, podłogi lub meble.Właściwości drewna sosny zwyczajnej są zbliżone do innych gatunków sosen. Najlepsze właściwości ma surowiec pozyskiwany z drzew w wieku 80–120 lat. Drewno tej sosny jest łatwe w obróbce, żywiczne i niezbyt ciężkie. Taras powinien być wykonany z desek atrakcyjnych wizualnie, ale też trwałych. Deski powinny być odporne na wilgoć, zmieniające się warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i ścieranie. Do budowy tarasów świetnie sprawdza się drewno, które ma jak największą gęstość i jest odporne na wilgoć, pleśń, grzyby i inwazję owadów. Z gatunków europejskich najlepiej sprawdzają się deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego i sosny karelskiej. Z drewna rodzimego najczęściej wykorzystuje się jesion, dąb, modrzew kaukaski, modrzew polski, świerk skandynawski i sosnę. Aby zwiększyć odporność tarasu można pokusić się też o deski tarasowe poddane obróbce termicznej. Dzięki temu drewno jest trwalsze i bardziej stabilne.

Oleje

Deski tarasowe sosnowe, pełne walory użytkowe i dekoracyjne nabierają dopiero po zabezpieczeniu ich odpowiednimi środkami np. specjalnie dedykowanymi olejami tarasowymi firm: Altax, Sadolin lub Bondex.

Bondex              Sadolin             Altax