Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Okucia i elementy montażowe

Okucia i elementy montażowe - Dremar sklep drzewny - Szczecin Pilchowo

Okucia i elementy montażowe

Okucia i elementy montażowe używamy do wiązania z podłożem i między sobą drewnianych elementów ogrodowych.  Takich jak słupy, belki, płoty, pergole, kratki. Stabilność elementów ogrodowych i nasze bezpieczeństwo to sprawa najważniejsza. Posiadamy w sprzedaży szeroką gamę łączników i elementów montażowych pozwalających na łączenie i mocowanie drewnianych elementów w ogrodzie. Posiadamy zawiasy, zasuwy, łączniki do ogrodzeń, kotwy i podstawy słupów, daszki do słupów. Kątowniki i łączniki budowlane, śruby, wkręty, gwoździe, wiertła, kołki montażowe.

Podstawy słupa – stosowane do słupów drewnianych jako elementy utwierdzające do podłoża. Za ich pomocą można mocować słupy na podłożu drewnianym, betonowym oraz bezpośrednio w gruncie. Z uwagi na częsty montaż w miejscach widocznych, niektóre podstawy pełnią również funkcję elementów ozdobnych.
 
Kątowniki – łączniki kątowe, czyli kątowniki, są podstawowym elementem łączącym, dla krzyżowych połączeń prostopadłych (90⁰). Mogą też pełnić funkcję wsporników dla połączeń belki ze słupem. Mają gładkie wykończenie, stąd możliwość stosowania ich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz połączenia. W ofercie znajdują się ponadto kątowniki z przetłoczeniem, które zapewnia im podwyższoną odporność na zginanie. Obecność otworów w kształcie fasolek ułatwia montaż elementów nietypowych oraz eliminację naprężeń dylatacyjnych.
 
Zawiasy przeznaczone są do montażu drewnianych skrzydeł drzwi, bram, okien oraz okiennic, skrzyń i furtek. Bardzo dobrze współgrają z ościeżnicami drewnianymi i metalowymi, ponadto mogą być montowane bezpośrednio w betonie. Z uwagi na częsty montaż w miejscach widocznych, niektóre z nich pełnią również funkcję dekoracyjną.
 
Okucia ogrodowe – asortyment okuć ogrodowych składa się z wielu przydatnych, a niekiedy wręcz niezbędnych elementów potrzebnych w każdym ogrodzie. Za ich pomocą można zbudować podstawowe elementy architektury ogrodowej takie jak: altanki, płoty, furtki i pergole.
 
Mocowania huśtawki – zaczepy są wyposażone w odpowiednie szekle i karabińczyki, dzięki czemu montaż huśtawki jest prosty i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi. Ponadto posiadają także łożyska ślizgowe, które poprawiają żywotność oraz komfort użytkowania. Zaczepy charakteryzują się stosunkowo grubym materiałem, dzięki czemu są trwalsze i bezpieczniejsze.

Bondex              Sadolin             Altax