Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Palisady i rollbordery

Palisady i rollbordery Dremar sklep drzewny Szczecin Pilchowo

Palisady i rollbordery

Palisady i rollbordery to produkty spełniające funkcje praktyczne, jednocześnie dodając uroku przydomowym ogrodom oraz zieleni miejskiej, należą do najczęściej kupowanych elementów wyposażenia ogrodu. Służą do grodzenia małych drzewek, klombów i rabat. Palisada drewniana wykorzystywana jest również jako element do budowania konstrukcji takich jak place zabaw, huśtawki i inne. Palisada stanowi też podporę młodych drzewek. Posiadamy palisady okrągłe i półokrągłe o przekroju 5-10 cm, długości do 300 cm. Palisady i rollbordery stosowane są przy budowaniu skarp, tarasów oraz do budowania ścieżek, oddziela klomby z kwiatami, grządki warzywne oraz trawniki od innych części ogrodu. Rollbordery, które sprzedajemy mają średnicę 5-7 cm, długość 180-250 cm i wysokość 15-40 cm, połączone są za pomocą drutów wykonanych ze stali nierdzewnej. Palisady i rollbordery są bardzo proste w montażu, wystarczy wkopać je  w ziemię. Palisady i rollbordery, przy minimalny nakładzie pracy, nadają naszemu ogrodowi zupełnie nowy wygląd.

Zgodnie z definicją słownikową palisada to ogrodzenie z grubych, zaostrzonych u góry, drewnianych pali, podpierających pomost lub wbitych w celu umocnienia zbocza, nasypu itp.

Oferowane przez nas palisady i rollbordery  są impregnowane środkiem Korasit CCON.

Palisady ogrodowe: Jeżeli chcemy oddzielić w ogrodzie ścieżkę od roślinności, wówczas musimy zastosować bardzo niskie kołki palisadowe. Muszą w naturalny sposób łączyć się z nawierzchnią. Wyższe palisady ogrodowe możemy  zastosować na przykład do otoczenia klombu z kwiatami. W ten sposób nie tylko uczynimy go bardziej estetycznym, ale także uchronimy go przed dziećmi lub zwierzętami domowymi. Długie palisady stosujemy do zabezpieczenia i stabilizacji młodych drzewek.

Rollbordery drewniane: Formą przypominają złączone ze sobą kołki palisady. Wykonane są z półwałków połączonych ze sobą drutem. Można je zastosować tak samo jak palisadę. Rollbordery drewniane dzięki swojej konstrukcji są tańszą alternatywą dla palisad. Palisady i rollbordery drewniane stanowią świetne wykończenie każdego ogrodu. Dzięki ich zastosowaniu możemy sprawić, że nasz ogród będzie wyglądał na bardziej estetyczny i uporządkowany.

Bondex              Sadolin             Altax