Dremar - sklep drzewny, ul. Zegadłowicza 60, 71-370 Szczecin - Pilchowo

91 452 61 86, kom. 601 719 257 dremar7@wp.pl

Kantówki

Kantówki drewniane - Dremar sklep drzewny Szczecin Pilchowo

Kantówki

Kantówki służą do montażu płotów drewnianych oraz jako budulec do dowolnych konstrukcji, pozwalających stworzyć własne projekty. Sprzedajemy belki sosnowe o wymiarach np: 7×3,2 cm, 6×4 cm, 9×4,2 cm i 10×4 cm o długości do 300 cm. Słupy sosnowe o wymiarach 4,5×4,5 cm, 7×7 cm i 9×9 cm o długości do 300 cm. Są impregnowane ciśnieniowo zgodnie z najnowszą technologią. W komorze ciśnieniowej impregnat, będący wodnym roztworem soli impregnującej bezchromowej, przenika strukturę drewna. Po wyschnięciu impregnujące sole tworzą niewymywalne związki, które zabezpieczają wyrób przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Do ochrony przed warunkami atmosferycznymi polecamy malowanie impregnatami nawierzchniowymi oraz montaż daszków chroniących górną część słupka przed pękaniem i erozją biologiczną.

Kantówki i słupki to najbardziej popularne elementy drewniane stanowiące najczęściej drewniane podpory, słupy nośne z drewna, elementy drewnianych ogrodowych konstrukcji. Są impregnowane ciśnieniowo roztworami soli, zatem są one trwale zabezpieczone przed niekorzystnymi czynnikami. Nasze kantówki drewniane są starannie strugane dzięki czemu są ładnie wykończone, gładkie i bez drzazg. Ponadto belki i słupy drewniane z naszej oferty są fazowane na rogach. Oznacza to, że mają ścięte lub zaokrąglone kanty dzięki czemu mają bardziej estetyczny i ozdobny wygląd.

Zastosowanie

Kantówkę (inne używane nazwy to: krawędziak, legar) czterostronnie struganą produkuje się głównie z wysuszonego drewna świerkowego i sosnowego. Rzadziej używa się również innych gatunków: modrzew, buk, dąb, lipa.
Stosowana jako element konstrukcyjny i montażowy wewnątrz i na zewnątrz budynków. Niezbędna jako podstawowy produkt do wykonania elementów architektury ogrodowej (altany, pergole, kratki, donice, huśtawki, place zabaw itp.). Z powodu różnorodności zastosowania tego asortymentu mamy do Państwa dyspozycji wiele różnych przekrojów. Od najmniejszego 4,5 x 4,5 cm  do największego 9 x 9 cm. Oferujemy również elementy konstrukcyjne takie jak kantówki niestrugane, popularnie określane jako łaty. Produkty te idealnie nadają się do każdego rodzaju konstrukcji drewnianych. Wykorzystuje się je jako materiał niezbędny do budowy budynku, ale także jako element architektury ogrodowej – drewno dobrze komponuje się z naturalnymi odcieniami zieleni.

Bondex              Sadolin             Altax